Kapų tvarkymas Kaune ir visoje Lietuvoje

Atsakė, ar verta kapą dengti akmens plokšte: įvardijo sumas

Atsakė, ar verta kapą dengti akmens plokšte: įvardijo sumas

”Akmens plokštės”. Neretai daugumai žmonių nekyla jokių problemų pasirūpinti artimųjų kapavietės priežiūra. Vis dėlto, dalis asmenų neretai teigia, kad kapavietė yra ne sodas ar gėlynas, o ir skirti jos tvarkymui pakankamai laiko dažnu atveju sunkiai pavyksta. Atsižvelgiant į šias problemas, vis dažniau žmonių renkasi kapavietes dengti akmens plokštėmis.

Atsakė, ar verta kapą dengti akmens plokšte: įvardijo sumas (nuotr. asm. archyvo/123rf)

Apie tai, kuo toks sprendimas yra praktiškas bei kiek kainuoja sutvarkyti kapą dengiant jį granito plokšte kalbamės su įmonės „Kapų profesionalai“ vadovu Aivaru Maksimavičiumi. Pasak Aivaro, kapavietės tvarkymas – menas ir meistriškumas, kuris reikalauja ne tik techninio supratimo, bet ir jausmo.

„Tai yra vieta, kurioje pagerbiame mūsų artimuosius, todėl svarbiausia yra tai, kad ji būtų tvarkinga, graži ir atspindėtų mūsų meilę ir pagarbą tiems, kuriuos čia pagerbiame“, – sako jis.

Kapavietės dengimas granito plokštėmis

Neretai norėdami sukurti gražų ir harmoningą kapavietės vaizdą žmonės sodina įvairius augalus, gėles, stato išskirtinės išvaizdos paminklus. Tačiau specialistas pastebi, kad pastaraisiais metais vienas populiariausių klientų pasirinkimų buvo kapavietės tvarkymas dengiant ją granitine plokšte-kapų plokštės:

„Granitas yra ilgaamžis ir patvarus. Jis išlaiko savo grožį ir kokybę nepaisant laiko ir aplinkybių.“

Akmens plokštės

Pasiteiravus, kodėl klientai vis dažniau pasirenka kapavietę dengti akmens plokštėmis, A. Maksimavičius teigia, kad akmens ploštės yra vertinamos dėl kelių išskirtinų granito savybių: – atsparumo aplinkos veiksniams; – formos ir spalvos ilgaamžiškumui; – paprastos priežiūros; – elegantiško kapavietės vaizdo. „Žmonės vis dažniau renkasi granito plokštes dėl jų ilgaamžiškumo, patvarumo ir estetinio patrauklumo. Granito plokštės yra universalios ir gali būti naudojamos įvairiuose projektuose, nuo paprastų iki sudėtingų. Be to, granito plokštės gali būti nuimamos, todėl jos leidžia ateityje lengvai organizuoti kapavietės atnaujinimo darbus, taip pat ir laidojimus“, – sako pašnekovas pridurdamas klientų vertinamas akmens plokščių savybes.

  • atsparumo aplinkos veiksniams;
  • formos ir spalvos ilgaamžiškumui;
  • paprastos priežiūros;
  • elegantiško kapavietės vaizdo.

„Žmonės vis dažniau renkasi granito plokštes dėl jų ilgaamžiškumo, patvarumo ir estetinio patrauklumo. Granito plokštės yra universalios ir gali būti naudojamos įvairiuose projektuose, nuo paprastų iki sudėtingų.

Be to, granito plokštės gali būti nuimamos, todėl jos leidžia ateityje lengvai organizuoti kapavietės atnaujinimo darbus, taip pat ir laidojimus“, – sako pašnekovas pridurdamas klientų vertinamas akmens plokščių savybes.

Kapavietės dengimas akmens plokštėmis

Kainos prasideda nuo 1800 eurų

Granito plokščių dengimas – universali procedūra, kurios metu gali būti įgyvendinami patys įvairiausi pageidavimai. A. Maksimavičius sako, kad granito plokštes lengvai galima derinti tarpusavyje ir taip sukurti unikalų, asmeninį dizainą.

Paklaustas, kokių dažniausiai pageidavimų tenka sulaukti, pašnekovas jų skirtumus išskiria į kelias grupes:

„Klientų pageidavimai dėl plokštės dizaino gali skirtis – kai kurie gali norėti paprasto ir minimalistinio stiliaus, kiti – išskirtinumo ir unikalumo. Štai kodėl, renkantis akmens plokštę kapui, svarbu atsižvelgti į akmens kokybę, spalvą, raštą, dydį ir formą, taip pat į kapavietės dydį ir formą.“

Pasirodo, kad svarbu tinkamai išsirinkti ne tik granito plokštę ir norimą dizainą, bet ir paminklą. Anot pašnekovo, paminklo pritaikymas prie granito plokštės – būtina dalis kapavietės dizaino.

„Harmoningas paminklo ir plokštės derinys sukurs estetiškai patrauklią ir ramybę skleidžiančią kapavietę“, – sako šis.

Nors pasirūpinti kapavietės dizainu yra kur kas pigiau ją apželdinant augalais, tačiau renkantis akmens plokštes, siūloma į tai žiūrėti kaip į ilgalaikę investiciją.

„Reikia nepamiršti , kad tai – ilgalaikė investicija, kuri atsiperka. Granito plokštės yra patvarios ir atsparios, todėl jos ilgą laiką atrodys puikiai ir nereikalaus daug priežiūros. Ši investicija leis jums ilgus metus mėgautis tvarkinga ir gražia kapaviete“, – paaiškina specialistas.

Pasiteiravus, apie kokias sumas eina kalba, Aivaras Maksimavičius priduria, kad dvivietės standartinės kapavietės dengimo plokšte kaina prasideda nuo 1800 eurų. Būtent tiek kainuoja viena granito plokštė.

„Kainai įtakos turi pasirinktos medžiagos, darbų sudėtingumas ir kiti veiksniai. Dvivietės standartinės kapavietės dengimo granito plokšte ir paminklo gamybos kaina prasideda nuo 3500 eurų. Tačiau, vertinant iš ilgalaikės perspektyvos, tai yra investicija į amžiną ir gražią poilsio vietą jūsų artimiesiems“, – teigia vyras.

Kapavietės dengimas akmens plokštėmis

Klaidos, kurios sugadina kapavietės vaizdą

Kalbėdamas apie kapaviečių dengimą akmens plokštėmis, A. Maksimavičius taip pat išskiria ir dažniausias klaidas, kurios ilgainiui ne tik pareikalauja daugiau išlaidų, tačiau ir išdarko bendrą kapo vaizdą.

Pasak specialisto, tokių klaidų yra net penkios.

1. Netinkamas dydis ir forma. „Svarbu pasirinkti tinkamas plokštes, kurios atitinka kapo dydį ir formą. Per didelės arba per mažos plokštės gali iškreipti proporcijas ir nepadoriai atrodyti. Taip pat svarbu pasirinkti tinkamą plokščių formą, kad ji harmoningai derėtų su paminklu ir aplinka“, – paaiškina jis.

2. Netinkama spalva ir raštai. Aivaras teigia, kad spalva ir raštai ant plokštės turėtų būti subtilūs ir tinkamai derėti su aplinka:

„Per ryškios spalvos arba per sudėtingi raštai gali atitraukti dėmesį nuo kapo ir atrodyti netinkamai. Svarbu pasirinkti spalvas ir raštus, kurie suteiks kapui elegancijos ir subtilumo.“

3. Per daug dekoratyvinių elementų. Chaosą sukelti gali ne tik netinkamos spalvos ir raštai, tačiau ir pernelyg didelis kiekis dekoratyvinių elementų. Jie ne tik sugadina bendrą harmoniją, tačiau ir sukuria nešvarų įspūdį.

„Svarbu išlaikyti pusiausvyrą tarp dekoratyvinių elementų ir išskirtinumo. Pasirinkite subtilius ir elegantiškus dekoratyvinius elementus, kurie papuoš kapą, bet neperžengs ribų“, – pataria pašnekovas.

4. Netinkamas plokščių montavimas. Netvarką kapavietėje sukelia ir klaidingas arba netolygus plokščių montavimas. Jos turėtų būti tinkamai sumontuotos, lygios ir tvirtai pritvirtintos.

5. Nepakankama priežiūra. „Nepakankama kapavietės priežiūra gali sukelti nešvarą ir apleistą įspūdį. Svarbu reguliariai valyti plokštes nuo dulkių, lapų ir kitų nešvarumų. Taip pat rekomenduojama periodiškai atnaujinti plokščių paviršių, kad išlaikytumėte jų grožį ir švytėjimą. Vengiant šių klaidų, kapas dengtas plokšte gali atrodyti tvarkingai ir subtiliai“, – pataria Aivaras.

Šaltinis TV3.lt